Debata: Ulice města – reálná bezpečnost vs. pocit bezpečí

Posted Leave a comment

Organizátoři konference Prevence se vyplatí! velmi citlivě vnímají témata, která hýbou naší společností a která souvisí s pocitem bezpečí. V posledním roce se v Olomouci ukázalo jako silné, zneklidňující téma situace související se zvyšujícím se počtem bezdomovců a zejména s vlivem jejich jednání na ostatní lidi. Mnohé osobnosti se v médiích výrazně kriticky vyjadřovaly k (…)

BONUS! Workshop sebeobrany pro ženy

Posted Leave a comment

Vážení, zejména však vážené, díky vstřícnosti pana Richarda Kozáka ze spolku Combat Elements, z. s., můžeme účastníkům naší konference, a částečně i zájemců z řad odborné i laické veřejnosti, kteří přijdou „z ulice“, tedy nemusí být řádnými účastníky celé konference, nabídnout zajímavý workshop. A to velmi, velmi užitečný a praktický workshop! COMBAT ELEMENTS z.s. se specializuje (…)

PETICE ZA SNÍŽENÍ PŘÍMÉ VYUČOVACÍ POVINNOSTI ŠKOLNÍCH METODIKŮ PREVENCE A ZLEPŠENÍ JEJICH PRACOVNÍCH PODMÍNEK

Posted Leave a comment

Rádi bychom doporučili Vaší pozornosti tuto petici. Nenabádáme k nějakého bezmyšlenkovitému hromadnému podepisování. Rádi bychom Vás motivovali k zamyšlení, co vlastně od odborně vzdělaných metodiků prevence na školách očekáváme. Co si přejeme pro své děti. Připojujeme pohled psychologa Petra Hrocha, předsedy Komise pro prevenci kriminality a bezpečnost Statutárního města Olomouce: „Doporučuji to podpořit za podmínky, (…)

Téměř čtvrtstoletí prevence kriminality ve městě Olomouci – je to hodně nebo málo?

Posted Leave a comment

/autorka: PhDr. Jarmila Fritscherová, manažerka prevence kriminality SmO/ Téměř čtvrtstoletí prevence kriminality ve městě Olomouci – je to hodně nebo málo? Pokaždé, když se připomíná nějaké výročí, tak se bilancuje. Tentokrát to bude na odborné konferenci s názvem Prevence se vyplatí! Od svého vzniku v roce 1996 je Program prevence kriminality spjat s Odborem prevence kriminality MV (…)